Siz de hobi olarak fidan yetiştirebilirsiniz

Bahçe sahipleri ve küçük arazisi olan sizler İNCİ Fidanlığı'ndan temin edeceğiniz küçük boy tüplü fidanları büyütebilirsiniz. Böylece arazinizden diğer üretimlerle karşılaştırılamayacak derecede yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Boyları 15-25 cm olan 4-5 yaşındaki tüplü fidanlarımızdan alıp bahçenizin bir köşesinde tüplerden daha büyük fidan torbalarına, tenekelere veya saksılara geçirip büyüterek 4-5 yıl sonra bu fidanları satabilirsiniz. Bir metrekare alanda Mavi Ladin ve Avrupa Ladini gibi fidanlardan 8 adet fidanı 75-100 cm ye kadar büyütebilirsiniz.

Büyütülmüş fidanların fiyatları tüplü fidanların en az 5-10 katıdır.

Örneğin bahçenizin köşesindeki 250 m²'de büyüteceğiniz 2000 adet Mavi Ladin fidanı size önemli bir gelir sağlayacaktır.

2000 adet Mavi Ladin fidanının bugünkü şartlardaki temin gideri :

Tüplü fidanların satın alınması 5,00 TL/ adetten 2000 fidan >> 10.000TL Torbaların satın alınması 0.15 TL / adetten 2000 torba >>>>>>>> 300 TL ---------------------------------------------------------------------------------------------- Toplam masraf >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 10.300 TL

Yapacağınız diğer iş bahçenizi sularken bu fidanları da sulamaktan ibarettir.
Fidanların 4-5 yıl daha büyümüşlerinin yani boyları 75-100 cm olanların bugünkü fiyatları ise yaklaşık 20-25 TL arasındadır. 2000 adet fidanı tanesini 20-25 TL den satarak 50.000 TL gelir elde edebilirsiniz.

Bu üretim; emekli, memur, işçi, ev hanımı, küçük büyük bahçesi veya arazisi olan hatta şehirde oturup memleketinde, köyünde arazisi olan herkesin yapabileceği bir üretimdir.

İNCİ Fidanlığı yetiştireceğiniz fidanların pazarlanmasında size yardımcı olacaktır.

UYARI:

İnci Fidanlığı’nın Ankara’nın iklim şartlarında yetiştirdiği 4-5 yaşındaki tüplü fidanlar, 25 cm. derinlikte, 12 cm çapında, 1-1,5 kg. fidan harcı olan tüplerdedir. Bizim fidanlarımız kullanıcılar açısından başarının garantisi olmaktadır.

Tüplü fidan temininde yanlışlıklar yaşanmaktadır.

Piyasada çok ucuz ve mavilik oranı %10-25 olan tohumlardan üretilmiş çıplak köklü veya çok küçük kaplardaki fidanlar da satılmaktadır. Özellikle ılıman iklimi olan bölgelerde yetiştirilmesinden dolayı normalin üzerinde boylanmış fakat kök yapısını tamamlamadan ve gövdesi odunlaşmadan pazarlanan bu fidanlar özellikle İç Anadolu ve Doğu Anadolu’ya getirildiklerinde başarısız olmaktadırlar. Bu yer veya bölge değiştirme işlemi bir de çıplak köklü yapılırsa başarısızlık daha da artmaktadır. Teşebbüs sahiplerinin bu konuya dikkat etmeleri kendi menfaatleri gereğidir.