Siz de hobi olarak fidan yetiştirebilirsiniz:

Bahçe sahipleri ve küçük arazisi olan sizler İNCİ Fidanlığı'ndan temin edeceğiniz 1-2 yaşlarında Aşılı Mavi Ladinleri arazilerinizde büyütebilirsiniz. Böylece arazinizden diğer üretimlerle karşılaştırılamayacak derecede yüksek gelir elde edebilirsiniz.

1 ya da 2 yaşlarında Aşılı Mavi Ladinlerimizden alıp bahçenizin bir köşesinde kaplarından saksılara geçirip büyüterek 4 - 5 yıl sonra bu fidanları satabilirsiniz. Bir metrekare alanda 4 adet fidanı 100-125 cm ye kadar büyütebilirsiniz. Böyle bir girişimde İnci Fidanlığı size gerekli teknik desteği verecektir.

Büyütülmüş fidanların fiyatları tüplü fidanların en az 5-10 katıdır.

Örneğin bahçenizin köşesindeki 125 m²'de büyüteceğiniz 500 adet Aşılı Mavi Ladin fidanı size önemli bir gelir sağlayacaktır.
500 adet Aşılı Mavi Ladin fidanının bugünkü şartlardaki temin gideri:

Aşılı fidanların satın alınması

25,00 TL/ adetten 500 fidan       >>>      12.500 TL

Sepetlerin satın alınması

3 TL / adetten 500 sepet           >>>        1.500 TL

------------------------------------------------------------------

Toplam masraf                         >>>      14.000 TL

Yapacağınız diğer iş bahçenizi sularken bu fidanları da sulamaktan ibarettir.


100-125 cm olanların bugünkü fiyatları ise yaklaşık 200-300 TL arasındadır. 500 adet fidanı tanesini 200 TL den satarak 100.000 TL gelir elde edebilirsiniz.


Bu üretim; emekli, memur, işçi, ev hanımı, küçük büyük bahçesi veya arazisi olan hatta şehirde oturup memleketinde, köyünde arazisi olan herkesin yapabileceği bir üretimdir.

İnci Fidanlığı’nın Ankara’nın iklim şartlarında yetiştirdiği aşılı fidanlar, 6 lt lik kare saksılardadır. Bu saksılarda aşılar 5 yaşına kadar hiçbir masraf gerektirmeden büyütülebilir. Saksıların yüksekliği 25 cm, üst kenarlar ise 18 cm dir. Bu hacim, fidanlarımızın kullanıcılar açısından başarının garantisi olmaktadır.

UYARI:

Küçük Aşılı Mavi Ladin fidanı temininde yanlışlıklar yaşanmaktadır. Piyasada uygunsuz koşullarda yurtdışından getirilen, Türkiye şartlarına uyum sağlamamış, çok küçük kaplardaki aşılı mavi ladinler Türkiye’de başarısız olmaktadır. Teşebbüs sahiplerinin bu konuya dikkat etmeleri kendi menfaatleri gereğidir.